Choroby w malinach i innych owocach

Jeśli mamy maliny na działce albo zarabiamy na malinach i mamy ich ogromne ilości to trzeba uważać na choroby. Na pewno pojawi się choroba w malinach, bo dzisiaj to norma.

Choroby atakują wszystkie rośliny nawet te, które dawniej nie były zagrożone. Gdyby nie fungicyd to nie dalibyśmy rady sobie z tym problemem poradzić. Na szczęście się to zmieniło i dzisiaj sprzedają bardzo dużo chemii, która nam się przyda.

Jeśli chodzi o malinę to bardzo często atakuje ją szara pleśń. To choroba, którą można spotkać również na truskawkach. Malina narażona jest również na przy pąkowe zamieranie pędów, dlatego trzeba ją obserwować żeby można było w porę działać. Fungicyd, który kupimy musi składem być odpowiedni właśnie dla malin, a nie dla gruszy czy jabłoni. Trzeba o tym pamiętać przeglądać wszystkie dostępne oferty. Jest ich dużo i jeśli zagłębimy się w ich opisy to szybko będziemy wiedzieli, co nam się przyda do walki z chorobami i w jaki sposób powinniśmy to zastosować w sadzie.

Co stosować?

Na pewno warto wybrać fungicyd Porter 250 EC. Taki środek można stosować w okresie największego zagrożenia wytępieniem takiej choroby. Najczęściej jest to okres kwitnienia albo też okres tuż po zbierze owoców. Wtedy wycinamy stare pędy i roślina jest osłabiona, przez co narażona jest na problemy z chorobami. Można maksymalnie wykonać dwa zabiegi i trzeba pamiętać o tym żeby odstępy między nimi byłoby, chociaż siedmiodniowe. Musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo roślin, dlatego stosujemy zalecane dawki środka jak i wody. Wtedy można będzie uzyskać bezpieczny fungicyd, który przynosi same pozytywne efekty. na tym nam przecież najbardziej zależy, dlatego wspominany fungicyd pomoże nam z chorobami w malinach. Wreszcie dowiemy się jak powinno zwalczanie chorób w malinach, żeby uzyskać najlepsze efekty. choroby nie są już zagrożeniem, a rośliny żyją i mają się bardzo dobrze. Właśnie takie połączenie jest nam potrzebne, dlatego zawsze stosujemy to, co najlepsze. Tak robią specjaliści, którzy się na tym znają i my również możemy.