Pellet zamiast słomy dla koni

Wielu hodowców zastanawia się dzisiaj, czy warto wymienić tradycyjną słomę na coś innego. Jeśli jesteś osobą, która chce doskonale poradzić sobie z wyborem najlepszych propozycji tego typu, to koniecznie sprawdź, gdzie znajdziesz takie firmy, które oferują ci na przykład dobry pellet. Jest to materiał, który w wielu przypadkach całkowicie odmieni twój sposób patrzenia na to, jaka powinna być najlepsza ściółka. Warto będzie wykorzystywać te niezwykłe rozwiązania, gdyż to właśnie one dają ci pewność, że poradzisz sobie z wprowadzeniem świetnych innowacji, mających duży wpływ na to, jak funkcjonuje twoja stadnina.

Przechodząc do meritum, Pellet to ściółka, która jest wytwarzana ze słomy bądź też trocin, więc jest całkowicie ekologiczna. Może ona z bardzo dużym powodzeniem zastąpić tradycyjną słomę. Jej wymiana jest bardzo prosta i mało czasochłonna. Trzeba po prosty wymienić te miejsca, które są mokre lub też zanieczyszczone, a później uzupełnić je nowym, świeżym pelletem. Jest to ogromna oszczędność czasowa, a dla wielu ludzi również finansowa, ponieważ zmniejsza ilość potrzebnych ludzi do obsługi stajni.

horses-1414889_1280

Przechowywanie takiej ściółki jest niesamowicie proste, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca.

Sprasowany pellet będzie dawał bardzo dużą przestrzeń, dlatego zdecydowanie warto będzie wykorzystywać tego typu rozwiązania, gdy nie masz zbyt wiele miejsca w swojej stadninie. Warto nadmienić to, że nadaje się on do wszelkich koni, zarówno tych, które są hodowane w grupach jak i tych, które żyją samotnie. Właściwa ochrona i komfort przebywania sprawia, że świetnie będzie się nadawał do dawania odpowiednich warunków na rozwój i wzrost. W wielu nowoczesnych stadninach wykorzystuje się pellet, gdyż został on uznany za jedno z najlepszych podłoży, jakie stworzył człowiek. Tego typu ściółka może zastąpić słomę. Warto zrobić taki zabieg szczególnie tam, gdzie żyją zwierzęta mające na przykład problemy z kopytami czy też kolanami. Wykorzystując takie środki zyskujesz pewność, że wybierasz idealną jakość, jeśli chodzi o ochronę przed wilgocią, a więc również wynikającą z tego ochronę przed bakteriami, grzybami czy też innymi drobnoustrojami. Taka sucha ściółka to również idealna izolacja termiczna podczas zimnych miesięcy.

Nasza firma jest w stanie zaoferować ci wiele tego typu niesamowitych rozwiązań, jeśli chodzi o pellet, dlatego koniecznie wykorzystuj te niezwykłe środki, dzięki nim przekonasz się, że idealnie poradzisz sobie z obsługą swojej stadniny. Na naszej stronie pellet dla koni znajdziesz więcej informacji na ten temat.