Co trzeba wziąć po uwagę wybierając płytki na podłogi w łazienkach

Jeśli chcesz uwzględnić nowe płytki podłogowe w swojej aranżacji łazienki czy podczas remontu, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Obecnie producenci proponują coraz to nowe projekty i pomysły płytek do wykończenia wnętrz, jednak wybierając kafelki nie można kierować się tylko ich estetyką, ale przede wszystkim jakością i trwałością, a jeśli mają to być płytki podłogowe, to również ścieralnością i cechami antypoślizgowymi.

Wybierz płytki, które odpowiadają twoim potrzebom

Płytki podłogowe występują w wielu kolorach i wzorach o różnych kształtach i wielkościach. Zapoznaj się z różnymi ofertami producentów w kilku sklepach, zanim wybierzesz rodzaj płytki podłogowej, która najlepiej pasuje do twojego projektu łazienki. Zawsze należy zapoznać się z zaleceniami producenta, ponieważ nie wszystkie rodzaje płytek nadają się na podłogę w łazience. Wybrane płytki mogą wymagać dodatkowego uszczelnienia przed fugowaniem. Proces ten ochroni płytki przed potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę, zalanie i brud. Płytki podłogowe powinny być przede wszystkim antypoślizgowe.

Wybierając płytki na podłogę do łazienki, ważne jest, aby wybrać takie, które są odporne na wysoki poziom wilgotności i są wystarczająco mocne, aby wytrzymać intensywne użytkowanie. Płytki do podłóg łazienkowych muszą być kompatybilne z mokrymi warunkami w pomieszczeniu, dlatego wybierz płytki z matowym wykończeniem, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Płytki z matowym wykończeniem nie są szkliwione ani śliskie i zazwyczaj są uszczelniane, aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane wilgocią.

W łazience i kuchni możesz położyć płytki takie jak my way mystic shadows. Jeśli lubisz naturalne piękno kamieni, antypoślizgowe płytki imitujące ten materiał mogą być idealnym materiałem na podłogę w łazience. Ich piękno może być subtelne i eleganckie lub oryginalne, w zależności od rodzaju i kształtu wybranych płytek oraz sposobu ich cięcia. Różne techniki cięcia płytek zapewniają różnorodne wykończenia, które maksymalizują dekoracyjny wygląd.