Wybór profesjonalnej wędki

Wybór dobrej wędki to niełatwe zadanie, trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych szczegółów jakimi charakteryzują się wędki, każdy kij powinniśmy potrzymać w ręce i sprawdzić czy pasuje nam do ręki.

Każda wędka będzie zachowywała się inaczej, musimy sprawdzić przykładowo czy prawidło przekazuje drgania z haczyka, czy je dobrze czujemy. Trzeba zwrócić na różne parametry w zależności od ryby czy akwenu w którym będziemy chcieli łowić. Ważna jest z pewnością długość wędki, od niej będzie zależała chociażby długość rzutu. Dłuższe wędki zapewniają większą odległość rzutu, ale są również trudniejsze do przechowywania i transportu, są bardziej podatne na uszkodzenia zarówno podczas transportu, jak i podczas użytkowania.

Warto zwrócić uwagę iż lepiej będzie walczyć z rybą za pomocą krótszej, ale bardziej giętkiej wędki, dłuższe kije są także bardziej podatne na wyrwanie ich z ręki przez silniejszą rybę. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia wędki, zazwyczaj posiadają one określoną wagę ryb, do jakich powinny być stosowane.

Wędki najczęściej wykonywane są z grafitu i włókna szklanego. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także połączenie tych materiałów. Grafit jest bardziej wrażliwy na zginanie, ale włókno szklane jest znacznie bardziej wytrzymałe. Oczywiście włókno szklane jest tańsze, jednak jest wybierane ze względu na właściwości giętkie. Warto poszukać sprawdzonego dostawcy akcesoriów wędkarskich, dobrym pomysłem może okazać się sklep internetowy, który zazwyczaj ma niższe marże niż sklepy stacjonarne. Zatem jeżeli decydujemy się na większe zakupy sprzętu powinniśmy dokładnie porównać ceny, warto zajrzeć do sklepu https://roach-shop.pl/. Sam uchwyt pręta może być wykonany z wielu różnych rodzajów materiałów, takich jak drewno, korek lub pianka. Uchwyt powinien wygodnie przylegać do dłoni i być wystarczająco mocny, aby przenosić wrażliwość i drgania. Uchwyt kołowrotka powinien być wykonany z wytrzymałego materiału kompozytowego i dobrze pasować do kołowrotków wszystkich marek. Uchwyt kołowrotka z wycięciem, który pozwala na wyczucie ręki wędki, zapewni większą wrażliwość wędkarza.